خدمات بازار سرمایه

بانک آینده، در راستای تقویت ارتباط بین بازار پول و سرمایه و ارائه خدمات بهتر به مشتریان که در بازار سرمایه فعال هستند یا قصد خرید و فروش سهام و اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار را دارند؛ اقدام به ارائه دو محصول جدید «حساب متصل» و «سامانه پیکاپ» را نموده است که در ادامه توضیحات مختصری در این خصوص ارائه می‌گردد:
منظور از حساب بانکی متصل، حسابی است که وکالت‌نامه برداشت از آن به کارگزاری‌ بانک آینده یا سایر کارگزاری‌های طرف قرارداد بانک اعطا گردیده است. این حساب بانکی به حساب کاربری برخط مشتریان کارگزاری متصل می‌شود. بدین ترتیب در زمان ثبت سفارش خرید سهام و یا اوراق بهادار توسط مشتری در سامانه معاملات برخط اوراق بهادار، مبلغ سفارش (بدون محدودیت مبلغی) مستقیماً از حساب بانکی متصل شده کسر شده و خرید انجام می‌شود. به این ترتیب نیازی به افزایش اعتبار حساب در کارگزاری نبوده و برداشت پول برای ارسال سفارش خرید به‌صورت خودکار از حساب بانکی متصل صورت می‌پذیرد.
سامانه پیکاپ یا «پیشخوان کارگزاری در بازار پول» خدمت دیگری است که در شعب بانک آینده، به فعالان بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار و یا علاقه‌مندان به شروع فعالیت در این زمینه ارائه می‌شود. این سامانه برای مشتریان شرایطی را ایجاد می‌نماید که از خدمات قابل ارائه در کارگزاری بانک آینده ازجمله دریافت کد بورسی، حساب کاربری برخط، خرید و فروش سهام و ... بهره‌مند گردند. مشتریان بانک آینده با مراجعه به هر یک از شعب بانک، می‌توانند نسبت به دریافت کد بورسی، ایجاد حساب کاربری در کارگزاری بانک آینده و احراز هویت حضوری سجام اقدام نمایند.